Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare e Turqisë njoftoi se 8 terroristë të PKK-së u neutralizuan në rajonin Gara në veri të Irakut.

1636964
Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare e Turqisë njoftoi se 8 terroristë të PKK-së u neutralizuan në rajonin Gara në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e ministrisë thuhet se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 8 anëtarë terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror.

Më tej theksohet se terroristët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror që u zhvillua si rezultat i punës së koordinuar mes Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës (MIT).Lajme të ngjashme