Soylu pret eurokomisioneren Johansson, në fokus emigracioni dhe liberalizimi i vizave

Ministri i Punëve të Brendshme, Suleyman Soylu, priti të premten komisioneren e Bashkimit Evropian për Punët e Brendshme, Ylva Johansson, e cila po realizon një vizitë pune të Turqi.

1635991
Soylu pret eurokomisioneren Johansson, në fokus emigracioni dhe liberalizimi i vizave

Pas takimit në Qendrën Koordinuese të Sigurisë dhe Emergjencave (GAMER), në kryeqytetin Ankara të vendit, Ylva Johansson nënshkroi “Fletoren e Nderit” dhe palët filluan menjëherë bisedimet ndërmjet delegacioneve.

Diskutimet pritet të fokusohen në bashkëpunimin Ankara-Bruksel për emigracionin dhe liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Turqisë.

Soylu dhe Johansson do të mbajnë një konferencë të përbashkët shtypi në fund të bisedimeve.Lajme të ngjashme