Dy anije luftarake ruse kaluan Ngushticën e Bosforit

Dy anije luftarake të flotës ruse me emrin 'Alexander Otrakovsky' dhe 'Kondopoga' hynë në mëngjes në Bosfor nga Deti i Marmarasë.

1622968
Dy anije luftarake ruse kaluan Ngushticën e Bosforit

Dy anije të flotës ruse kaluan nga Ngushtica e Stambollit.

Dy anije luftarake të flotës ruse me emrin 'Alexander Otrakovsky' dhe 'Kondopoga' hynë në mëngjes në Bosfor nga Deti i Marmarasë.

Për arsye të sigurisë, anijet ruse u shoqëruan nga Roja Bregdetare Turke.

Pas Ngushticës së Stambollit ato vazhduan për në detin e Zi.  Lajme të ngjashme