Barzani informon Çavusoglun në lidhje me sulmin tinzarë në veri të Irakut

Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu bisedoi dje në telefon me Kryeministrin e Qeverisë Rajonale Kurde në veri të Irakut (KRG) Mesrur Barzani.

1621656
Barzani informon Çavusoglun në lidhje me sulmin tinzarë në veri të Irakut

Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu bisedoi dje në telefon me Kryeministrin e Qeverisë Rajonale Kurde në veri të Irakut (KRG) Mesrur Barzani.

Sipas burimeve diplomatike, Barzani gjatë bisedës i shprehu ngushëllimet e tij Çavusoglus, ndërsa i përcolli informacione mbi sulmet në Erbil dhe Bashika.

Në një postim të bërë në lidhje me sulmet në llogarinë e tij në media sociale ministri Çavusoglu shkruan: "Kërkoj mëshirën e Allahut për heroin tonë, i cili ra dëshmorë gjatë sulmit tinëzarë në zonën e bazës Bashika në veri të Irakut, ndërsa familjes, bashkëluftëtarëve dhe popullit tonë u shprehi ngushëllime.”

 


Lajme të ngjashme