Forcat tokësore, ajrore dhe detare realizuan stërvitje të përbashkët në Egje

Forcat tokësore, ajrore dhe detare të Turqisë zhvilluan një stërvitje të përbashkët në Egje nga 9 deri më 13 nëntor, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB).

1528645
Forcat tokësore, ajrore dhe detare realizuan stërvitje të përbashkët në Egje
ege denizi ortak tatbikat.jpg
ege denizi ortak tatbikat1.jpg

Forcat tokësore, ajrore dhe detare të Turqisë zhvilluan një stërvitje të përbashkët në Egje nga 9 deri më 13 nëntor, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB).

"Ushtrimet e Gatishmërisë Operacionale të Komandës Operative të Amfibëve, në të cilat morën pjesë helikopterë me qëllim të përgjithshëm dhe helikopterë sulmues të Komandës së Forcave Tokësore dhe avionë të Komandës së Forcave Ajrore, u mbajtën me sukses në Egje nga 9 deri më 13 nëntor", -shkruan Ministria në mesazhin që ka postuar në llogarinë e saj në «Twitter».

Ministria gjithashtu ka postuar edhe foto nga kjo stërvitje.

 


Lajme të ngjashme