Turqi – Arrestohet përgjegjësi i DAESH-it për Mosulin

Në qytetin Yozgat të Turqisë është arrestuar pjesëtari i organizatës terroriste DAESH përgjegjës për provincën e Mosulit në Irak.

1516154
Turqi – Arrestohet përgjegjësi i DAESH-it për Mosulin

Në koordinim me Prokurorinë e Yozgatit ekipet e policisë kryen sot në agim një operacion kundër organizatës terroriste DAESh.

Në adresat e përcaktuara më parë u bënë bastisje të njëkohshme dhe u vendosën në pranga 4 të dyshuar.

Mësohet se një nga të arrestuarit është përgjegjësi i organizatës për provincën Mosul të Irakut.

 


Lajme të ngjashme