Koronavirusi në Turqi (28 shtator) – 65 të vdekur dhe 1.012 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 65 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 8.062.

1498945
Koronavirusi në Turqi (28 shtator) – 65 të vdekur dhe 1.012 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 65 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 8.062.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 315 mijë e 445, pasi 1.012 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, një total prej 277 mijë e 052 pacientësh, nga të cilët 1.012 nga e diele në të hënë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 115.523 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 10 milionë e 153 mijë e 223”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme