Erdogan bisedoi në telefon me homologun kirgiz

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me Presidentin e Kirgizisë, Soronbaj Xhenbekov.

1496795
Erdogan bisedoi në telefon me homologun kirgiz

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me Presidentin e Kirgizisë, Soronbaj Xhenbekov.

Siç njofton Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës në këtë bisedë telefonike të dy liderët kanë diskutuar hapat që do të thellojnë marrëdhëniet dhe forcojnë bashkëpunimin Turqi-Kirgizi si dhe kanë vlerësuar zhvillimet rajonale.

 


Lajme të ngjashme