Çavusoglu vazhdon diplomacinë telefonike për Mesdheun Lindor

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu bisedoi në telefon me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe homologun e tij kanadez, François-Philippe Champagne.

1493021
Çavusoglu vazhdon diplomacinë telefonike për Mesdheun Lindor

Në kontekstin e diplomacisë telefonike, ministri i Jashtëm Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) ka biseduar në telefon me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg dhe homologun e tij Kanadez, François-Philippe Champagne.

Burimet diplomatike thanë se në bisedat telefonike që Çavushollu ka pasur me Stoltenberg dhe Champagne është diskutuar çështja e Mesdheut Lindor.

Ministri i Jashtëm turk gjithashtu ka biseduar me telefon edhe me Presidentin e Tataristanit, Rustem Minnihanov.

 


Lajme të ngjashme