Koronavirusi në Turqi (10 gusht) – 14 të vdekur dhe 1.193 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 14 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.858.

1470498
Koronavirusi në Turqi (10 gusht) – 14 të vdekur dhe 1.193 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 14 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.858.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 241.977, pasi 1.193 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, një total prej 224.970 pacientësh, nga të cilët 1.211 nga e diela në të hënë, janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 62.219 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 5.326.035”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme