Ministri i Jashtëm turk vazhdon kontaktet në Libi

I ndodhur për një vizitë pune në Libi ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavushollu është pritur në takim nga kryeministri libian, Fayez al-Sarraj.

1468216
Ministri i Jashtëm turk vazhdon kontaktet në Libi

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) po zhvillon sot një vizitë pune në Libi.

Ministri Çavushollu është pritur në takim nga kryeministri i Libisë, Fayez al-Sarraj.

Takimi u zhvillua në godinën e Këshillit të Kryeministrisë në Tripoli dhe në këtë takim mori pjesë edhe ministri i Punëve të Jashtme të Maltës, Evarist Bartolo.

 


Lajme të ngjashme