Erdogan i uroi Thaçit festën e Bajramit të Kurbanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Kosovë, Hashim Thaçi, duke ia uruar festën e Bajramit të Kurbanit.

1466098
Erdogan i uroi Thaçit festën e Bajramit të Kurbanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Kosovë, Hashim Thaçi, duke ia uruar festën e Bajramit të Kurbanit.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, përpos bisedës së zhvilluar me Thaçin, Erdogan ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me Kryetarin e Presidencës së BeH-së, Shefik Xhaferoviq, Presidentin e Afganistanit, Eshraf Gani dhe Presidentin e Indonesisë, Joko Widodo.

Sipas njoftimit, liderët kanë theksuar angazhimin e tyre për të përmirësuar marrëdhëniet dypalëshe dhe forcimin e bashkëpunimit për çështjet rajonale. (AA)Lajme të ngjashme