Koronavirusi në Turqi (12 korrik) – 19 të vdekur dhe 1.298 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 19 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.363.

1453719
Koronavirusi në Turqi (12 korrik) – 19 të vdekur dhe 1.298 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 19 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.363.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 212.993, pasi 1.012 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit gjatë ditës së fundit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, 1.298 pacientë janë shëruar nga e shtuna në të dielë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 45.233 teste”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme