Koronavirusi në Turqi (11 korrik) – 21 të vdekur dhe 1.334 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 21 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.344.

1453386
Koronavirusi në Turqi (11 korrik) – 21 të vdekur dhe 1.334 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën në mbrëmje se 21 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.344.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 211.981, pasi 1.016 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit gjatë ditës së fundit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, 1.334 pacientë janë shëruar nga e premtja në të shtunë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 48.813 teste”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme