Turqia dërgon ndihma mjekësore në Sanxhak të Serbisë

Me urdhër të presidentit Recep Tayyip Erdoğan, ndihmat e dyta u dërgua nga Turqia në Serbi mëngjesin e sotëm, të cila përbëhet nga maska ​​mbrojtëse, respiratorë të prodhuar në Turqi, barela, kominoshe mbrojtëse dhe syze.

1448930
Turqia dërgon ndihma mjekësore në Sanxhak të Serbisë

Aeroplani transportues ushtarak me ndihma mjekësore që do të dorëzohet në Serbi u ngrit sot nga Ankaraja, raporton Anadolu Agency (AA).

Turqia vazhdon të ndihmojë vendet e prekura nga pandemia e koronavirusit.

Me urdhër të presidentit Recep Tayyip Erdoğan, ndihmat e dyta u dërgua nga Turqia në Serbi mëngjesin e sotëm, të cila përbëhet nga maska ​​mbrojtëse, respiratorë të prodhuar në Turqi, barela, kominoshe dhe syze.

Pajisjet mjekësore të siguruara nga Ministria e Shëndetësisë e Turqisë u ngarkuan në aeroplanin ushtarak A 400M të Forcave të Armatosura Turke (TSK) në Aeroportin Etimesgut në Ankara sot.Lajme të ngjashme