Presidenti Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Kancelaren gjermane, Merkel

Presidenti Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

1447351
Presidenti Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Kancelaren gjermane,  Merkel

Presidenti Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, bëhet e ditur se në bisedë u shqyrtua bashkëpunimi në luftën kundër llojit të ri të koronavirusit (Covid-19) dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Në bisedën Erdogan-Merkel u shqyrtuan edhe çështjet rajonale me në krye Libinë dhe Sirinë.

 


Lajme të ngjashme