Koronavirusi në Turqi (2 korrik) – 1.543 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten në mbrëmje se 17 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.167.

1447884
Koronavirusi në Turqi (2 korrik) – 1.543 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten në mbrëmje se 17 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.167.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 202.284, pasi 1.186 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit gjatë ditës së fundit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, 1.543 pacientë janë shëruar nga e mërkura në të enjte.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 49.714 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 3.483.677”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme