Presidenti Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me homologun

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Irakut, Berham Salih.

1422238
Presidenti Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me homologun

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Irakut, Berham Salih.

Sipas deklaratës së bërë nga Departamenti i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë u shqyrtuan marrëdhëniet dypalëshe, zhvillimet rajonale si dhe lufta kundër llojit të ri të koronavirusit (Covid-19).

 


Lajme të ngjashme