Presidenti Erdogan bisedoi me Emirin e Katarit, al-Thani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Sheikun Tamim bin Hamad al-Thani.

1422237
Presidenti Erdogan bisedoi me Emirin e Katarit, al-Thani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Sheikun Tamim bin Hamad al-Thani.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë u shqyrtuan marrëdhëniet dypalëshe e zhvillimet rajonale si dhe lufta kundër llojit të ri të koronavirusit (Covid-19).

 


Lajme të ngjashme