Forcat turke të sigurisë neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Operacionet kundër organizatës terroriste PKK po vazhdojnë me vendosmëri.

1419495
Forcat turke të sigurisë neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 3 terroristë të organizatës separatiste terroriste PKK janë neutralizuar në veri të Irakut. 

Në deklaratën e bërë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare në llogarinë e saj në Twitter, thuhet se operacionet kundër organizatës terroriste PKK po vazhdojnë me vendosmëri. 

"3 terroristë të PKK-së, të identifikuar në rajonin Hakurk në pjesën veriore të Irakut me anë të mjeteve të zbulimit dhe mbikëqyrjes, u neutralizuan me anë të një operacion ajror", thuhet në komunikatën e bërë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare.

 


Lajme të ngjashme