Bisedë telefonike Erdogan-Trudeau, në fokus lufta globale kundër COVID-19

Presidenti Recep Tayyip Erdogan realizoi të enjten mbrëma një bisedë telefonike me Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.

1404420
Bisedë telefonike Erdogan-Trudeau, në fokus lufta globale kundër COVID-19

Siç njofton Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës, në këtë bisedë telefonike u trajtuan bashkëpunimi në luftën globale kundër pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi i ri (COVID-19) dhe marrëdhëniet dypalëshe.Lajme të ngjashme