Presidenti Erdogan bisedoi me Presidentin e Iranit, Hasan Ruhani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Iranit, Hasan Ruhani.

1403613
Presidenti Erdogan bisedoi me Presidentin e Iranit, Hasan Ruhani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Iranit, Hasan Ruhani.  

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimit të Presidencës së Turqisë bëhet e ditur se në bisedën ndërmjet Erdoanit dhe Ruhanit u shqyrtua lufta kundër epidemisë së koronavirusit të tipit të ri (Covid-19), çështjet dypalëshe dhe zhvillimet rajonale.

 


Lajme të ngjashme