Biseda Erdogan-Macron, në qendër lufta kundër epidemisë së koronavirusit

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

1403012
Biseda Erdogan-Macron, në qendër lufta kundër epidemisë së koronavirusit

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimit të Presidencës së Turqisë bëhet e ditur se të dy liderët shqyrtuan luftën globale kundër epidemisë së koronavirusit të tipit të ri (Covid-19), çështjet dypalëshe dhe zhvillimet rajonale.

 


Lajme të ngjashme