Presidenti Erdogan zhvillon një bisedë telefonike me Presidentin Trump

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump zhvilluan një bisedë telefonike.

1401366
Presidenti Erdogan zhvillon një bisedë telefonike me Presidentin Trump

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump zhvilluan një bisedë telefonike.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimit të Presidencës së Turqisë bëhet e ditur se të dy liderët, në bazë të frymës së solidaritetit që i nevojitet aleancës së NATO-s ranë dakord për të vazhduar bashkëpunimin e afërt ekonomik kundër kërcënimeve që epidemia e koronavirusit të tipit të ri (Covid-19) ka krijuar mbi shëndetin publik dhe ekonominë.

Gjithashtu theksohet se Erdoan dhe Trump biseduan edhe për çështjet dypalëshe dhe rajonale.

 


Lajme të ngjashme