Çavusoglu i uron shërim të shpejtë Kryeministrit Boris Johnson

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun anglez, Dominic Raab.

1391826
Çavusoglu i uron shërim të shpejtë Kryeministrit Boris Johnson

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun anglez, Dominic Raab.

Sipas informacioneve të burimeve diplomatike, Çavushollu nëpërmjet telefonatës i uroi shërim të shpejtë Kryeministrit Boris Johnson, i cili u shtrua në spital.

Johnson, pas këshillës së mjekut u shtrua të dielën në mbrëmje në spital për disa teste.

Kryeministri anglez që ka shenja temperature dhe kolle kishte rezultuar pozitiv për koronavirus në testin e bërë më 27 mars.  

 


Lajme të ngjashme