Presidenti Erdogan bisedon me Emirin e Katarit, al-Thani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Sheikun Tamim bin Hamad al-Thani.

1383658
Presidenti Erdogan bisedon me Emirin e Katarit, al-Thani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Sheikun Tamim bin Hamad al-Thani.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë u shqyrtua lufta kundër llojit të ri të koronavirusit (Kovid-19) dhe marrëdhëniet dypalëshe e çështjet rajonale.

 

 


Lajme të ngjashme