Erdogan falënderon personelin shëndetësor të angazhuar në luftën kundër Covid-19

Presidenti Erdoan ka falënderuar përmes një mesazhi në «Twitter» personelin shëndetësor që është angazhuar në luftën kundër koronavirusit të ri (Covid-19).

1381712
Erdogan falënderon personelin shëndetësor të angazhuar në luftën kundër Covid-19

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka postuar një mesazh në llogarinë e tij në «Twitter».

Dua të falënderoj të gjithë personelin tonë shëndetësor që punon me një sakrificë dhe durim të admirueshëm në luftën kundër koronavirusit. Me ndihmën e Allahut dhe me mbështetjen e kombit tonë, ne do ta kapërcejmë këtë proces duke u bërë edhe më të fortë", shkruan udhëheqësi turk në mesazhin e tij.

 


Lajme të ngjashme