Erdogan sot takon Putinin, në fokus zhvillimet në Idlib

Presidenti Recep Tayyip Erdogan sot do të zhvillojë një vizitë njëditore në Rusi.

1372161
Erdogan sot takon Putinin, në fokus zhvillimet në Idlib

Presidenti Recep Tayyip Erdogan sot do të zhvillojë një vizitë njëditore në Rusi.

Sipas deklaratës së bërë nga Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës, Presidenti Erdogan do të takohet me Presidentin rus Vladimir PutinMoskë.

Gjatë takimit do të bisedohet për marrëdhëniet bilaterale mes Turqisë dhe Rusisë në përgjithësi dhe do të shkëmbehen mendimet për zhvillimet aktuale në Idlib të Sirisë në veçanti.

 


Lajme të ngjashme