Forcat e Armatosura Turke asgjësojnë me sukses elementët e regjimit në Idlib

Janë publikuar edhe pamjet e reja të operacioneve me dronë të armatosur ndaj elementëve të regjimit në Idlib.

1371249
Forcat e Armatosura Turke asgjësojnë me sukses elementët e regjimit në Idlib
bahar kalkani.jpg
bahar kalkani.jpg
bahar kalkani.jpg
bahar kalkani.jpg
bahar kalkani.jpg

Forcat e Armatosura të Turqisë në kuadër të operacionit “Mburoja e Pranverës” vazhdojnë të asgjësojnë me sukses objektivat e përcaktuara të regjimit të Esadit në Siri.

Janë publikuar edhe pamjet e reja të operacioneve ndaj elementëve të regjimit në Idlib.

Në këto pamje duket se si dronët e armatosur të Forcave të Armatosura të Turqisë asgjësojnë tanket, autoblindat, raketat antitank, raketahedhësit shumëgrykësh dhe automjetet e forcave të regjimit në Serakib, Talhiyah, Tel-Mardikh, Han Essubul dhe Havari.

 


Lajme të ngjashme