Ushtria turke bombardon njësitë ushtarake të regjimit sirian

Forcat e Armatosura Turke bombarduan përgjatë gjithë natës njësitë e regjimit të Beshar Esadit, pas sulmit në rajonin Idlib të Sirisë.

1368297
Ushtria turke bombardon njësitë ushtarake të regjimit sirian

Forcat e Armatosura Turke bombarduan përgjatë gjithë natës njësitë e regjimit të Beshar Esadit, pas sulmit në rajonin Idlib të Sirisë.

Sipas informacioneve të marra nga burimet e sigurisë momentet e bombardimit nga ajri dhe me artileri u regjistruan me anë të avionëve pa pilotë (dronë).

Në këtë pamje duken momentet kur goditen autokolonat e autoblindave të regjimit, njësitë e mobilizuara, shtabet dhe depot e armëve të regjimit.

Në sulmin e forcave të regjimit mbrëmjen e të enjtes ranë dëshmorë 33 ushtarë turq.

 


Lajme të ngjashme