Çavusoglu takon Kryeparlamentarin malazez Brajoviq

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu shprehu kënaqësinë nga takimi pas një jave me Kryetarin e Parlamentit të një vendi mik dhe aleat të Malit të Zi në Ankara.

Çavusoglu takon Kryeparlamentarin malazez Brajoviq

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu u takua me Kryetarin e Parlamentit malazez Ivan Brajoviq.

Ministri Çavusoglu në një postim të bërë në llogarinë e tij në Twitter shprehu kënaqësinë nga takimi pas një jave me Kryetarin e Parlamentit të një vendi mik dhe aleat të Malit të ZiAnkara.

“Ne i kushtojmë një rëndësi të madhe bashkëpunimit midis parlamenteve të vendeve tona. Urojmë ta takojmë sërish në ceremoninë e 100-vjetorit të Parlamentit tonë veteran”, shkruan Çavusoglu në postimin e tij.Lajme të ngjashme