Vazhdon përforcimi i reparteve ushtarake në kufirin me Sirinë

Tek repartet e Forcave të Armatosura Turke (TSK), që janë pozicionuar në kufirin me Sirinë, janë dërguar përforcime me trupa komando, transportues të blinduar dhe municion.

1361204
Vazhdon përforcimi i reparteve ushtarake në kufirin me Sirinë

Autokolona ushtarake e përbërë nga trupa komando, transportues të blinduar dhe municion, të cilat janë dërguar me qëllim përforcimi nga njësi të ndryshme ushtarake të Turqisë, kaluan qytezën Kirikhan të Hatayit dhe mbërritën në qytezën kufitare Reyhanli.

Automjetet ushtarake u orientuan drejt njësive kufitare nën masa të shtuara të sigurisë.

 

 


Lajme të ngjashme