Shefi i Shtabit bisedoi me homologun amerikan për Afganistanin

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Turke, Gjeneralarmate Jashar Gyler (Yaşar Güler) ka realizuar një bisedë telefonike me homologun e tij amerikan, gjeneralin Mark Milley.

1358612
Shefi i Shtabit bisedoi me homologun amerikan për Afganistanin

Sipas një postimi të Forcave të Armatosura Turke (TSK) në «Twitter» gjenerali Gyler ka zhvilluar një bisedë telefonike me Shefin e Shtabeve të Bashkuara të ShBA-së, Gjeneralarmate Mark Milley.

Të dy shefat e ushtrive kanë diskutuar për zhvillimet në Afganistan dhe çështjet e tjera aktuale, mësohet nga njoftimi në fjalë.

 


Lajme të ngjashme