Biseda telefonike Erdogan-Trudeau, në fokus marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.

1345732
Biseda telefonike Erdogan-Trudeau, në fokus marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.

Në bisedën telefonike të zhvilluar mbrëmjen e të mërkurës ndërmjet Erdoanit dhe Trudeau u shqyrtuan marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

 


Lajme të ngjashme