Presidenti Erdogan dënon sulmin terrorist me pasojë dhjetëra të vdekur në Somali

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dënoi sulmin terrorist të kryer ditën e shtunë në kryeqytetin Mogadisho të Somalisë.

1331255
Presidenti Erdogan dënon sulmin terrorist me pasojë dhjetëra të vdekur në Somali

“Unë dënoj sulmin terrorist në Somali, lus mëshirën e Allahut për 2 qytetarët tanë dhe vëllezërit e mi somalezë që humbën jetën në sulm, si dhe uroj shërim të shpejtë për të plagosurit.

Shpreh ngushëllimet e mia për kombin tonë dhe popullin vëllazëror të Somalisë. Turqia është gjithnjë pranë Somalisë”, shkroi Presidenti Erdogan në rrjetin social “Twitter”.Lajme të ngjashme