Erdogan bisedoi me Johnson për Libinë dhe Sirinë

Presidenti Erdoan realizoi të martën një bisedë telefonike me Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës.

1328747
Erdogan bisedoi me Johnson për Libinë dhe Sirinë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) realizoi të martën një bisedë telefonike me Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës.

Biseda Erdoan-Johnson kishte në fokus çështjet rajonale, kryesisht zhvillimet në Libi dhe Siri, si dhe marrëdhëniet dypalëshe.

 


Lajme të ngjashme