Inteligjenca turke kap autorin e sulmit terrorist në Al-Bab të Sirisë

Autori i sulmit terrorist të së shtunës me pasojë vdekjen e 18 civilëve dhe plagosje e të paktën 30 të tjerëve në qytetin verior Al-Bab të Sirisë, është kapur falë një operacioni të Organizatës Kombëtare të Inteligjencës së Turqisë (MIT).

1307927
Inteligjenca turke kap autorin e sulmit terrorist në Al-Bab të Sirisë

“Banorët e Al-Babit protestuan kundër sulmit me autobombë të organizatës terroriste PKK/YPG, i cili vrau 18 civilë dhe la të plagosur të paktën 30 të tjerë, për të shprehur zemërimin e tyre. Autori i sulmit u kap pas një operacioni të suksesshëm nga Organizata Kombëtare e Inteligjencës”, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.Lajme të ngjashme