Erdogan diskutoi me Merkelin në telefon çështjen e refugjatëve sirianë

Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) realizoi të mërkurën një bisedë telefonike me Kancelaren e Gjermanisë, Anglea Merkel, me të cilën diskutoi shumë çështje.

Erdogan diskutoi me Merkelin në telefon çështjen e refugjatëve sirianë

Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) realizoi të mërkurën një bisedë telefonike me Kancelaren e Gjermanisë, Anglea Merkel.

Krahas marrëdhënieve dypalëshe Erdoan dhe Merkel diskutuan edhe për çështjen e migracionit si dhe zhvillimet e fundit në Siri dhe Libi.

 


Lajme të ngjashme