Turqi – Operacion antiterror në Diyarbakir, neutralizohet 1 terrorist

Në operacionin e ekipeve të xhandarmërisë në periferitë e nënprefekturës Hani të Dijarbarkërit (Diyarbakır) është neutralizuar 1 terrorist, njoftoi të premten Ministria e Punëve të Brendshme.

1264900
Turqi – Operacion antiterror në Diyarbakir, neutralizohet 1 terrorist

Ekipet e xhandarmërisë turke kanë kryer një operacion antiterror në periferitë e nënprefekturës Hani të Dijarbarkërit (Diyarbakır).

Sipas komunikatës së Ministrisë së Punëve të Brendshme operacioni është kryer në kuadër të sigurisë së brendshme.

Operacioni mban emrin e rreshterit dëshmor të xhandarmërisë “Uğur Sağlam-65” dhe gjatë operacionit është neutralizuar 1 terrorist.

 


Lajme të ngjashme