Erdogan bisedoi në telefon me Merkel

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Erdogan bisedoi në telefon me Merkel

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Departamenti i Komunikimeve pranë presidencës turke bën të ditur përmes një komunikate se në këtë bisedë telefonike janë trajtuar marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.Lajme të ngjashme