Erdogani uroi disa liderë botërorë me rastin e Kurban Bajramit

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) me rastin e Kurban Bajramit u telefonoi dhe u uroi bajramin liderëve të disa vendeve.

1251504
Erdogani uroi disa liderë botërorë me rastin e Kurban Bajramit

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) me rastin e Kurban Bajramit u telefonoi dhe u uroi bajramin liderëve të disa vendeve.

Sipas deklaratës së bërë nga Departamenti i Komunikimit të Presidencës së Turqisë, Erdoani zhvilloi nga një bisedë telefonike me rastin e Kurban Bajramit me Emirin e Katarit, Sheikun Temim Bin Hamed Al Thani, Presidentin e Uzbekistanit Shevket Mirziyoyev, Presidentin e Iranit Hasan Ruhani, Presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev, Kryeministrin e Pakistanit Imran Han, Mbretin e Arabisë Saudite Selman bin Abdulaziz dhe Emirin e Kuvajtit Sheiku Sabah Ahmed Cabir el Sabah.

Bëhet e ditur se në bisedat telefonike u shkëmbyen urime për bajram.

 


Lajme të ngjashme