Lufta kundër terrorizmit: Në provincën Siirt të Turqisë u neutralizuan 6 terroristë

Sipas një njoftimi të Ministrisë së Punëve të Brendshme në operacionin e koduar “Gracka e ujkut 2019-23”, realizuar nga ekipet e xhandarmërisë rrethit dhe mbështetur nga ajri nga forcat speciale të policisë janë neutralizuar 6 terroristë.

Lufta kundër terrorizmit: Në provincën Siirt të Turqisë u neutralizuan 6 terroristë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton përmes një komunikate se në kuadër të operacioneve që vazhdojnë për sigurinë e brendshme, ekipe të Komandës së Xhandarmërisë së Rrethit Siirt kanë realizuar sot (e premte) në zonën malore Herekol të nënprefekturës Pervari operacionin “Gracka e ujkut 2019-23”, të mbështetur nga ajri nga epike të Forcave Speciale të Policisë.

Në këtë operacion janë neutralizuar 6 terroristë, vijon komunikata e Ministrisë dhe bën të ditur se operacionet në zonë vazhdojnë.

 


Lajme të ngjashme