Çavusoglu u takua me homologun angolas në Antali

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) zhvilloi në Antali një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Angolës, Manuel Domingos Augusto.

1182635
Çavusoglu u takua me homologun angolas në Antali

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) zhvilloi në Antali një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Angolës, Manuel Domingos Augusto.

“Është kënaqësi për ne që mirëpresim sot në Antalinë tonë Manuel Domingos Augusto, ministri i parë i Jashtëm i Angolës që viziton Turqinë. Marrëdhëniet tona do ti forcojmë më tej me fluturimet direkte të “Turkish Airlines” (THY) dhe bashkëpunimin në fushat e energjisë dhe industrisë së mbrojtjes”, shkruan Çavusollu në deklaratën që ka bërë në Twitter.Lajme të ngjashme