Ministri i Jashtëm grek i përgjigjet ftesës për të vizituar Turqinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Georgios Katrugalos nesër do të zhvillojë një vizitë pune në Turqi.

1167115
Ministri i Jashtëm grek i përgjigjet ftesës për të vizituar Turqinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Georgios Katrugalos të enjten do të zhvillojë një vizitë pune në Turqi.

Në komunikatën e lëshuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë thuhet se ministri i Jashtëm grek, Georgios Katrugalos të enjten do të realizojë një vizitë pune në Turqi me ftesë të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu.

"Ministri grek të enjten do të takohet me homologun e tij turk në Antalja dhe parashikohet që gjatë vizitës në fjalë të dy homologët krahas marrëdhënieve mes dy vendeve të bisedojnë edhe për çështjet rajonale", thueht në komunikatën me shkrim të Ministrisë së Jashtme turke.

 


Lajme të ngjashme