Stamboll – Zjarr në një ndërtesë në Beyoglu, 4 të vdekur

Një ndërtesë është përfshirë nga flakët në Stamboll duke shkaktuar humbje jetësh dhe të lënduar.

Stamboll – Zjarr në një ndërtesë në Beyoglu, 4 të vdekur

Katër persona kanë gjetur vdekjen dhe një i pestë është plagosur si pasojë e zjarrit që ra mëngjesin e së dielës në katin e dytë të një ndërtese pesëkatëshe në zonën historike Beyoglu të Stambollit, bëjnë të ditur burime të sigurisë.

Shkaku i zjarrit mbetet i panjohur, theksojnë të njëjtat burime duke shtuar se skuadra e zjarrfikësve vazhdon ende punën në terren.


Fjalët Kyçe: Stamboll , Beyoglu , zonë historike , zjarr , Turqi

Lajme të ngjashme