Presidenti Erdogan takohet me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Kreu i shtetit turk dhe ai i qeverisë shqiptare kanë realizuar një takim në Stamboll, pa praninë e gazetarëve...

Presidenti Erdogan takohet me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është takuar të shtunën në Stamboll me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Takimi Erdogan-Rama është realizuar në Pallatin "Beylerbeyi", pa praninë e mediave.

Mësohet se takimi mes dy liderëve ka zgjatur 1 orë e 45 minuta.Lajme të ngjashme