Çavusoglu dhe Pompeo dakordohen për ndjekjen e çështjeve të biseduara mes Presidentëve

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Çavusoglu dhe Pompeo dakordohen për ndjekjen e çështjeve të biseduara mes Presidentëve

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Sipas informatave të marra nga burimet diplomatike, biseda telefonike mes ministrit Çavusoglu me homologut të tij amerikan Mike Pompeo ka qenë në cilësinë e vazhdimit të ndjekjes së çështjeve të biseduara mes Presidentëve, Recep Tayyip Erdogan dhe Donald Trump.

Ministri Çavusoglu dhe homologu i tij amerikan, Mike Pompeo së fundmi ishin takuar më 17 tetor në Ankara.

 


Lajme të ngjashme