Mori fund takimi Erdogan-Putin i mbajtur në Soçi të Rusisë

Takimi që u zhvillua prapa dyerve të mbyllura në Rezidencën Presidenciale në qytetin Soçi të Rusisë, zgjati 1 orë e 50 minuta.

Mori fund takimi Erdogan-Putin i mbajtur në Soçi të Rusisë

Presidenti, Recep Tayyip Erdogan dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin biseduan në Soçi në lidhje me çështjen e rajonit të Idlibit të Sirisë.

Takimi që u zhvillua prapa dyerve të mbyllura në Rezidencën Presidenciale në qytetin Soçi të Rusisë, zgjati 1 orë e 50 minuta.

Pas takimit kokë më kokë të dy liderët kaluan në takim mes delegacioneve.

Krahas çështjes së Sirisë të dy liderët shkëmbyen mendime edhe për disa çështje të tjera rajonale dhe ndërkombëtare.

Pritet që presidentët e të dy vendeve të organizojnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

 


Lajme të ngjashme