Ministri turk i Mbrojtjes bisedon në telefon me homologen franceze

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Hulusi Akar, ka realizuar një bisedë telefonike me ministren e Mbrojtjes së Francës, Florence Parly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet rajonale, me theks të veçantë zhvillimet në Libi dhe Siri.

Ministri turk i Mbrojtjes bisedon në telefon me homologen franceze

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Hulusi Akar ka realizuar një bisedë telefonike me ministren e Mbrojtjes së Francës, Florence Parly.

Biseda është realizuar me kërkesë të palës franceze. Të dy ministrat kanë shkëmbyer mendimet e tyre mbi marrëdhëniet dypalëshe në fushën e mbrojtjes, zhvillimet aktuale, ato në Libi dhe Siri, luftën kundër terrorizmit.

 


Lajme të ngjashme