Kryeministri i Irakut viziton Ankaranë

Kryeministri i Irakut, Haydar al-Ibadi ka ardhur në Ankara për kontakte zyrtare.

Kryeministri i Irakut viziton Ankaranë

I ndodhur në Turqi për të biseduar mbi marrëdhëniet dypalëshe Ibadi të martën u prit në takim nga Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan).

Takimi Erdoan-Ibadi zhvillohet në Kompleksin Presidencial në Ankara dhe në takimet kokë më kokë dhe mes delegacioneve krahas mundësive për zhvillimin e mëtejshëm në të gjitha fushat të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve vlerësohen edhe zhvillimet rajonale.

Pas takimeve të dy liderët do të mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat.Lajme të ngjashme